Kompletny przewodnik po wyborze koloru drzwi wejściowych

Lato to idealna pora roku, aby odświeżyć Twoje drzwi wejściowe. Niezależnie od tego, czy planujesz pomalować drzwi wejściowe, czy też poszukujesz drzwi zastępczych w Warszawie, wybór koloru, który chcesz zastosować, może być trudny, zwłaszcza jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie projektowania. Ale hej, tutaj absolutnie żadnego osądu; większość z nas nie. Dlatego postanowiliśmy zebrać ten prosty przewodnik, aby pomóc Ci znaleźć kolor drzwi wejściowych do Twojego domu.

W razie wątpliwości trzymaj się klasyki

Jeśli naprawdę nie masz pewności, jaki kolor drzwi wejściowych wybrać, nigdy nie pomylisz się z neutralnymi odcieniami. Brązy i odcienie czerni lub szarości nadadzą Twojemu domowi wygląd, który przetrwa próbę czasu. Podobnie granaty i głębokie czerwienie są uważane za klasyczne kolory drzwi wejściowych, takie jak neutralne. Wybór jednego z tych klasycznych kolorów pozwoli zmienić styl zewnętrzny Twojego domu, ponieważ neutralne odcienie mogą się dostosować do Ciebie. Dodatkowo możesz zdecydować się na bejcowanie zamiast malowania, podkreślając naturalny materiał drzwi lub rysunek słojów drewna.

Nie bój się koloru

Podczas gdy klasyka jest zawsze bezpieczną opcją, nie musisz bać się koloru, jeśli chcesz, aby Twoje drzwi wyskoczyły. Niektórzy ludzie denerwują się, gdy używają jasnych kolorów w wystroju swojego domu, ale pomalowanie drzwi wejściowych na zabawny kolor to idealna okazja do eksperymentowania! Zrób odważne oświadczenie dla wszystkich sąsiadów i przechodniów, aby zobaczyli je z odrobiną pomarańczy, żółci lub limonkowej zieleni. Jeśli jasne kolory nie są twoją mocną stroną, możesz pójść w łagodniejszym kierunku i wypróbować ciemniejszą wersję odważnych kolorów, takich jak leśna zieleń, bakłażan lub burgund. Kolor powinien być przyjęty – nie wzbudzać strachu.

Wypróbuj wygląd monochromatyczny

Alternatywnie, możesz wybrać całkowicie odwrotny kierunek koloru i wybrać monochromatyczny wygląd dla swoich zastępczych drzwi w Warszawie. Jeśli chcesz podkreślić inne elementy architektoniczne i wystrój, takie jak kinkiety, kolumny i rośliny, monochromatyczna kolorystyka nie sprawi, że drzwi wejściowe staną się centralnym punktem elewacji domu. Zamiast tego zapewni tło, przed którym będą świecić pożądane funkcje. Dodatkowa zaleta: ta sztuczka sprawdza się szczególnie dobrze w mniejszych domach, ponieważ może wizualnie powiększyć dom.

Weź pod uwagę styl swojego domu

Ogólny styl Twojego domu może pomóc w określeniu koloru drzwi wejściowych. Odważne odcienie stanowią świetny akcent na nowoczesnych elewacjach, podczas gdy kolory występujące w naturze dobrze pasują do domów lub domków znajdujących się w bardziej wiejskich obszarach. Nie oznacza to jednak, że nie możesz łamać zasad. Użycie nieoczekiwanego koloru może ożywić tradycyjny wygląd zewnętrzny lub dodać odrobinę pożądanej osobowości.

Nie zapomnij o drzwiach z siatki

Drzwi burzowe stanowią drugą warstwę ochrony przed złą pogodą, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. Jeśli twoje drzwi wejściowe są wyposażone w drzwi z siatki lub drzwi burzowe, powinieneś również rozważyć ich małą metamorfozę. Udekorowanie drzwi wejściowych bez robienia tego samego z drzwiami burzowymi może natychmiast postarzyć wszelkie wprowadzone zmiany, zwłaszcza jeśli drzwi burzowe są zużyte. Może nadszedł czas na wymianę drzwi burzowych w Warszawie, jeśli o to chodzi. Możesz wybrać oprawkę w kontrastowym odcieniu, aby uzyskać wyrazisty kolor.

 

A co z wykończeniem?

Jeśli chcesz całkowicie odnowić wygląd zewnętrzny swojego domu, możesz również rozważyć nałożenie świeżej warstwy farby na wykończenie drzwi wejściowych. Może dodać miły kontrast do twoich drzwi wejściowych. Biały to najbardziej standardowy kolor listew, ale możesz użyć szerokiej gamy kolorów, aby uzyskać pożądany wygląd. Możliwości są nieskończone!

 

Przetestuj swoje kolory na zewnątrz

Po zawężeniu opcji upewnij się, że testujesz każdy kolor na zewnątrz. Farba może wyglądać bardzo różnie w zależności od warunków oświetleniowych, w jakich się znajduje. Ogólnie rzecz biorąc, pomieszczenia wewnętrzne są oświetlone sztucznie wytworzonym światłem, dlatego ma tendencję do bardziej żółtego odcienia, podczas gdy światło zewnętrzne będzie bardziej niebieskie. Ze względu na te czynniki nie będziesz w stanie uzyskać dokładnego wyobrażenia o tym, jak wyglądają niektóre kolory, jeśli przetestujesz je tylko w pomieszczeniach.

 

Użyj odpowiedniego rodzaju farby

Upewnienie się, że kupujesz odpowiedni rodzaj farby do drzwi zastępczych w Warszawie, jest równie ważnym krokiem, jak wybór odpowiedniego koloru. Jest prawie pewne, że Twoje drzwi wejściowe będą narażone na działanie elementów zewnętrznych, więc użycie odpowiedniej farby zapobiegnie łuszczeniu się lub blaknięciu z czasem. Zewnętrzne farby lateksowe zapewnią ci powłokę odporną na warunki atmosferyczne, której potrzebujesz. Jeśli Twoje drzwi są metalowe, musisz również upewnić się, że wybrana przez Ciebie farba ma wbudowaną ochronę przed rdzą.

 

Jeśli potrzebujesz drzwi na wymianę w Warszawie, nie szukaj dalej niż firmie Hermes. Oferujemy szeroki wybór drzwi zewnętrznych do wyboru. Aby znaleźć dla siebie odpowiednie drzwi i kolor, skontaktuj się z nami już dziś!